Co je LMS systém

Co je LMS systém

Kontinuální vzdělávání je heslem dnešních dní a neustálé zvyšování kvalifikace zaměstnanců nikdy nebylo důležitější. Pro firmy se jedná prakticky o nezbytnost, současně však řada z nich neví, jak vlastně začít a jak systém vzdělávání vybudovat a nastavit. Zvláště menším firmám se v žádném případě nevyplatí pokoušet se vybudovat systém zcela od základů. Jednak by to bylo náročné, a jednak by byla nemalá šance na to, že bude systém vystavěn chybně. Nejlepším řešením je spolehnout se na profesionální a prověřená řešení.

Co je to LMS?

Co se skrývá pod trochu tajemnou šifrou LMS? Je to zkratka z anglického Learning management systém, v překladu tedy Systém pro řízení výuky. Jde vlastně o komplexní softwarový nástroj, který v sobě obsahuje hned několik funkcí. V první řadě skrze něj přistupují zaměstnanci (ale třeba také zákazníci, dodavatelé nebo jakákoliv jiná skupina osob) ke kurzům, školením i testům.

Systém však výuku nejen umožňuje, ale také sleduje, vyhodnocuje, a v neposlední řadě automatizuje. Pro kvalitní LMS systém není problém integrovat i vzdělávací kurzy třetích stran. Pro firmu tak znamená skutečně velkou přidanou hodnotu a úsporu lidských zdrojů, času i finančních prostředků.

Výuka může probíhat jak v online, tak v offline režimu a opět tak poskytnout přesně takové řešení, jaké situace vyžaduje. Pověřená osoba, resp. osoby, mají nad celým vzdělávacím procesem dokonalou kontrolu a bezkonkurenční přehled.

Využití LMS systémů

Elektronické LMS systémy jsou vhodné do korporátní sféry, stejně jako do sféry akademické, ale využijí jej i další firmy všech velikostí a zaměření. Velkou výhodou profesionálních LMS systémů je jejich univerzalita, resp. možnost nastavit je přesně tak, jak vyžaduje prostředí konkrétní firmy, její požadavky a potřeby.

Ať již má vaše firma několik zaměstnanců deset nebo stovky, investice do kvalitního a prověřeného LMS systému se jí nepochybně bohatě vrátí.

Zdroj obrázku: one photo / Shutterstock.com

Komentáre k článku Co je LMS systém (1)

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥